Tabletki na kleszcze dla kota - najczęściej zadawane pytania
dlakociarzy_logo_mobileDlaKociarzy.pl
Moje konto
0.00

Tabletki na kleszcze dla kota – najczęściej zadawane pytania

Autor
DlaKociarzy.pl
Sklep internetowy z produktami dla kociarzy i kotów. U nas znajdziesz wszystko co najlepsze dla prawdziwego kociarza i jego kota.

Profilaktyka przeciwkleszczowa jest jednym z istotnych elementów dbania o kota. Z roku na rok coraz więcej słyszy się o chorobach odkleszczowych, także u zwierząt niewychodzących. Warto pamiętać, że profilaktyka jest zawsze lepsza niż późniejsze leczenie potencjalnych chorób. Kleszcze bowiem mogą być przyczyną groźnych dla zdrowia kotów powikłań. Z tego powodu opiekunowie szukają różnych form ochrony przed pasożytami zewnętrznymi. Jedną z metod są tabletki dla kota na pchły i kleszcze. Jak działają? Czy są bezpieczne? Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!

Czy tabletki na kleszcze dla kota są skuteczne?

Jak w przypadku każdego produktu na pasożyty zewnętrzne, tak również przy wyborze tabletki dla kotów na kleszcze jednym z najczęściej zadawanych pytań jest to o skuteczność preparatu. Aktualnie wiele opiekunów i lekarzy weterynarii uważa, że tabletki gwarantują najlepszą ochronę przed kleszczami ze wszystkich preparatów dostępnych na rynku. Ich wysoka skuteczność jest poparta badaniami, dlatego stale zyskują na popularności. 

Jak działają tabletki na pchły i kleszcze dla kota? 

Substancje czynne z tabletki przeciw kleszczom dla kota wchłaniają się do krwioobiegu bezpośrednio z przewodu pokarmowego. Po połknięciu tabletki substancja uwalnia się do krwi. W efekcie, gdy kleszcz wbije się w skórę zwierzęcia i rozpocznie żerowanie, otrzyma dawkę trucizny, która sparaliżuje układ nerwowy pajęczaka, w efekcie doprowadzając do jego śmierci. Dzięki temu kleszcze nie mają szansy na przeniesienie chorób na kota. To ważne, zwłaszcza w regionach, gdzie występują choroby odkleszczowe.

Ile działa tabletka na kleszcze dla kota? 

Na rynku dostępne są różne rodzaje tabletek na kleszcze. Różnią się między sobą zarówno substancją czynną jak i długością działania. W większości przypadków czas ochrony po zażyciu tabletki wynosi jeden miesiąc. Niektóre preparaty mogą jednak działać krócej lub dłużej, dlatego zawsze warto dokładnie zapoznać się z ulotką produktu. Regularne podawanie tabletek zgodnie z zaleceniami producenta zapewni kocie ciągłą ochronę.

Czy tabletki na kleszcze dla kotów są bezpieczne? 

Tabletki dla kotów na pchły i kleszcze dostępne na rynku są przebadane i bezpieczne dla zwierzaków. Co więcej, niektórzy producenci robią wszystko, by zminimalizować ryzyko działań niepożądanych. Doskonałym przykładem jest np. tabletka AdTab. Dzięki zawarciu wyłącznie czystej formy substancji (S-enancjomeru) w tabletce, organizm zwierzęcia jest znacznie mniej obciążony i zmniejsza się ryzyko wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych. Substancja czynna lotilaner zawarta w tabletkach AdTab została również przebadana pod kątem interakcji z innymi, często stosowanymi w leczeniu zwierząt lekami i nie zaobserwowano żadnych efektów ubocznych. Mimo to, zawsze wdrażając nowe lekarstwo, warto obserwować zwierzę po podaniu tabletki i w razie jakichkolwiek niepokojących objawów skonsultować się z lekarzem weterynarii. Bezpieczeństwo naszego pupila powinno być zawsze na pierwszym miejscu.

Po jakim czasie tabletki przeciw kleszczom dla kotów zaczynają działać?

Tabletki na kleszcze zaczynają działać dość szybko po podaniu. Wiele zależy jednak od doboru preparatu. W przypadku tabletek AdTab dla kotów działanie rozpoczyna się w ciągu 24 godzin od rozpoczęcia odżywiania. Kleszcze, które są obecne na zwierzęciu przed podaniem produktu, zabijane są w ciągu 18 godzin. Dlatego ważne jest, aby podać tabletkę na odpowiedni czas przed planowanym wyjściem kota na zewnątrz lub w okresie wzmożonej aktywności kleszczy. Zapewni to skuteczną ochronę przed tymi niebezpiecznymi pasożytami.

Ile kosztują tabletki na kleszcze dla kota? 

Cena tabletek przeciw kleszczom dla kota w dużej mierze zależy od marki produktu oraz zawartych w nim substancji czynnych. Za jedną tabletkę zazwyczaj trzeba zapłacić w przedziale od 25 do nawet 100 zł. Warto jednak pamiętać, że wyższa cena nie zawsze przekłada się na większą skuteczność, dlatego zaleca się szczegółową analizę dostępnych na rynku tabletek, czy konsultację z lekarzem weterynarii przed dokonaniem wyboru odpowiedniego preparatu.

Artykuł partnera

Zobacz także

Wspólnie Pomożemy Kotom

Hej, kociarze! 🐾 Dziś mamy dla Was niesamowitą nowinę! Już od 5 czerwca 2023 roku, będzie można u nas znaleźć wiele wspaniałych produktów dla kociarzy i kotów. Ten dzień to nie tylko początek naszej zabawy z własnym sklepem internetowym, ale przede wszystkim możliwość pomocy wszystkim kotom, które tej pomocy po prostu potrzebują 🥰. Nasza miłość […]

Czytaj artykuł
Jaką funkcję pełni koci ogon? Poznaj Twojego pupila!

Ogon kota to wyjątkowo ważna część ciała, podobnie jak niepozorne wibrysy, czyli po prostu kocie wąsy. Kiedy kot macha ogonem, nie zawsze znaczy to, że cieszy się na nasz widok. Powinniśmy o tym wiedzieć, aby dobrze zinterpretować zachowanie mruczka i wyczuć, kiedy jest zrelaksowany, a kiedy komunikuje niepokój i stres. A zatem jaką funkcję pełni […]

Czytaj artykuł
Czy kota należy strzyc?

Salony fryzjerskie dla zwierząt są coraz popularniejsze. Wynika to głównie z rosnącej świadomości opiekunów swoich pupili, którzy chcą zadbać o nich jak najlepiej. O ile w przypadku psów usługi groomerskie są jak najbardziej wskazane, o tyle strzyżenie kota nie jest konieczne. Jeśli mamy w domu koty krótkowłose, u których nie tworzy się warstwa filcu, a […]

Czytaj artykuł
Sklep internetowy DlaKociarzy.pl
Znajdziesz u nas wyselekcjonowane produkty dla kociarzy i kotów. To nie jest zwykły sklep. To sklep założony przez kociarzy dla kociarzy.
DANE FIRMY
RIKONA sp. z o.o.
ul. Adama Mickiewicza 37/58
01-625 Warszawa
NIP: 5252868114
REG: 389326473
KRS: 0000908789

© 2023 by DlaKociarzy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram