dlakociarzy_logo_mobile DlaKociarzy.pl
Moje konto
0.00

Światowy Dzień Kota – jak świętują kociarze?

Autor
DlaKociarzy.pl
Sklep internetowy z produktami dla kociarzy i kotów. U nas znajdziesz wszystko co najlepsze dla prawdziwego kociarza i jego kota.

W Polsce Dzień Kota obchodzimy dokładnie 17 lutego. To wyjątkowy czas dla wszystkich kocich opiekunów oraz zwierząt. Takie wydarzenie jest świetną okazją do zorganizowania publicznych wydarzeń czy zakupu nowego prezentu dla swojego mruczka. Choć zwierzęta nie znają naszego kalendarza i prawdopodobnie nie są w stanie zrozumieć, czym dla człowieka jest Międzynarodowy Dzień Kota, to jednak warto wspólnie świętować ten dzień i zrobić coś miłego dla swojego pupila.

Od 2006 roku w naszym kraju obchodzimy Światowy Dzień Kota. Takie wydarzenie powstało z inicjatywy włoskich dziennikarzy, którzy poprosili o pomoc prawdziwych kociarzy w wyborze idealnego dnia do świętowania zdrowia i życia futrzastych przyjaciół. Dlaczego luty? Otóż to miesiąc wodnika, czyli symbolu niezależności i wolności. Czy można lepiej opisać nasze koty? Na pewno zgodzicie się ze mną, że nie.

W innych krajach na całym świecie Dzień Kota jest obchodzony 1 marca w Rosji, 22 lutego w Japonii, 8 sierpnia w Wielkiej Brytanii i 29 października w USA. 

Jak obchodzić Międzynarodowy Dzień Kota?

Koty to wyjątkowo uczuciowe i przemiłe stworzenia, ale o tym wie każdy kociarz i kociara. Czas spędzony z mruczkiem to świetna okazja do poznawania siebie nawzajem i zacieśniania więzi. Światowy Dzień Kota obchodzimy w Polsce tylko raz w roku. Oczywiście można i warto zadbać o to, aby ten dzień był wyjątkowy, aczkolwiek nie zapominajmy o okazywaniu uczuć futrzastym przyjaciołom także na co dzień.

Nawet jeśli nie mamy jeszcze swojego pupila w domu – nic nie szkodzi! Międzynarodowy Dzień Kota można obchodzić na wiele sposobów. Pomysłem, który warto wykorzystać w to wyjątkowe święto, jest pomoc potrzebującym mruczkom, które przebywają w schroniskach. Jak możemy sprawić, że samotne kotki poczują się lepiej? Możliwości jest co najmniej kilka:

  • darowizna na rzecz schroniska dla zwierząt,
  • dowóz karmy i niezbędnych kocich artykułów do schronisk,
  • adopcja – to prawdopodobnie najlepsza decyzja, jaką możemy podjąć w Międzynarodowy Dzień Kota.

Ten szczególny dzień to dobra okazja, aby nieść pomoc wolno żyjącym i bezdomnym kotom, które niestety nie zawsze spadają na cztery łapy. Mimo to, że Dzień Kota w Polsce przypada na 17 lutego to jednak pomagać warto przez cały rok.

Obchodzić Dzień Kota czy nie? Za i przeciw

Zastanawiasz się, czy warto wprowadzać nowości do codziennej rutyny swojego mruczka? Dzień Kota to święto, które warto celebrować, ale oczywiście z umiarem. Koty to zwierzęta terytorialne, które raczej lubią spokój, choć oczywiście wiele zależy od charakteru zwierzęcia.

Każdy opiekun kotwa wie, że nawet najbardziej wymyślne zabawki nie zastąpią wspólnego czasu, który spędzamy z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Naprawdę warto poświęcić nieco więcej czasu swojemu kotu, pobawić się z nim lub po prostu kupić paczkę nowych smaczków. To najlepszy sposób, w który właściciel kota może celebrować święto swojego mruczka.

Raczej odradzamy hucznych przyjęć i sytuacji, które byłyby nowością dla kota. To mogłoby wyrządzić więcej szkody niż pożytku. 

Prezent na Światowy Dzień Kota – co kupić dla swojego mruczka?

Światowy Dzień Kota obchodzony 17 lutego w Polsce to czas, w którym warto pomyśleć o inwestycji w nowe zabawki i akcesoria dla swojego kota. O jakich przedmiotach mowa i co sprawi mruczkowi największą przyjemność? Dobrym pomysłem jest inwestycja w sprawdzone zabawki dla kota, które uaktywnią go i umożliwią wspólną zabawę ze swoim opiekunem.

Dobrym wyborem na prezent dla kota są zabawki, które pozytywnie wpływają na aktywność fizyczną zwierzaka. Przykładem takiego akcesorium jest inteligentna piłeczka dla kota, która porusza się samoistnie, niezależnie od poziomu zainteresowania kota. 

Koty uwielbiają drapać i szaleć na wysokościach, dlatego doskonałym prezentem na Dzień Kota będzie nowy drapak. Najlepiej wybrać taki, który będzie bezpieczny, dopasowany rozmiarem do rasy i gabarytów mruczka, a także wykonany z trwałych materiałów.

Praktycznie każdy kot to łasuch (nie licząc pojedynczych odstępstw od reguły). To oznacza, że na święto kota możesz zamówić paczkę nowych przysmaków lub karmy. Oczywiście wszystko z umiarem – przekarmienie kota nigdy nie wróży niczego dobrego, szczególnie jeśli chodzi o problemy żołądkowe, biegunki i wymioty.

Nowe smaczki lub karmę warto dozować w niewielkich ilościach. Kot z pewnością ucieszy się z takiego prezentu, a Ty będziesz mieć pewność, że jego zdrowie nie będzie niczym zagrożone.

Dzień Kota a gadżety dla kociarzy

Poświęcając swojemu kotu odpowiednio dużo uwagi – nie tylko na Dzień Kota, ale także na co dzień, często zapominamy o sobie. Na szczęście można zaopatrzyć się w wyjątkowo funkcjonalne i wysokiej jakości gadżety dla kociarzy. Te są dobrym wyborem nie tylko na święto futrzastego pupila, ale także w celu urozmaicenia swojej codzienności.

Szczególnie polecamy elektryczny masażer dla kota i kociarza – to produkt, z którego skorzysta zarówno opiekun mruczka, jak i sam kot. Wybierając taki gadżet, możecie wspólnie spędzać czas, dbając wzajemnie o swój komfort i dobre samopoczucie.

Międzynarodowy Dzień Kota – święto, o którym trzeba pamiętać!

Opiekunowie kotów muszą przez cały rok pamiętać o tym, aby okazywać swoim podopiecznym maksymalnie dużo zainteresowania i miłości. Psy podobnie jak koty potrzebują interakcji z człowiekiem. To podstawa prawidłowego rozwoju oraz zdrowia – zarówno tego psychicznego, jak i fizycznego. W Dzień Kota oczywiście warto poświęcić mu więcej uwagi, aczkolwiek takie dni nie powinny być odosobnionym przypadkiem w skali całego roku.

Pamiętaj! Wszyscy kociarze powinni świętować Dzień Kota codziennie, niezależnie od pogody, własnego humoru czy wieku mruczka. To wyjątkowe stworzenia, które odgrywają istotną rolę w życiu człowieka. Z tego względu warto uczcić ich zdrowie i obecność, chociażby poprzez niewielkie gesty w postaci prezentów czy wspólnie spędzony czas.

Zobacz także

Wspólnie Pomożemy Kotom

Hej, kociarze! 🐾 Dziś mamy dla Was niesamowitą nowinę! Już od 5 czerwca 2023 roku, będzie można u nas znaleźć wiele wspaniałych produktów dla kociarzy i kotów. Ten dzień to nie tylko początek naszej zabawy z własnym sklepem internetowym, ale przede wszystkim możliwość pomocy wszystkim kotom, które tej pomocy po prostu potrzebują 🥰. Nasza miłość […]

Czytaj artykuł
Nowoczesne mikroskopy laboratoryjne – wyższa jakość obrazu i wyników

Mimo wspólnej nazwy mikroskopy różnią się od siebie budową, co predysponuje je do specjalistycznych zastosowań. Spróbujmy przeanalizować wspólnie zastosowanie najpowszechniej spotykanych urządzeń badawczych, mianowicie czym cechują się współczesne mikroskopy laboratoryjne, oraz jakie technologie zastosowano, by przekształcić je w mikroskopy cyfrowe? Z artykułu dowiesz się między innymi: Czym jest mikroskop?  Mikroskop służy do obserwacji obiektów zwykle […]

Czytaj artykuł
Dlaczego warto mieć kota w domu?

Kociarze… czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego warto mieć w domu futrzastego przyjaciela? No właśnie! Choć dla nas to oczywiste, bo przecież dom bez kota nigdy nie będzie prawdziwym domem, to jednak jest wiele ciekawych powodów, dla których warto zdecydować się na opiekę nad mruczkiem. Choć w internecie bez problemu znajdziemy udowodnione naukowo korzyści z posiadania […]

Czytaj artykuł
Sklep internetowy DlaKociarzy.pl
Znajdziesz u nas wyselekcjonowane produkty dla kociarzy i kotów. To nie jest zwykły sklep. To sklep założony przez kociarzy dla kociarzy.
DANE FIRMY
RIKONA sp. z o.o.
ul. Adama Mickiewicza 37/58
01-625 Warszawa
NIP: 5252868114
REG: 389326473
KRS: 0000908789

© 2023 by DlaKociarzy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone