Siatka dla kota - idealne zabezpieczenie na balkon
dlakociarzy_logo_mobileDlaKociarzy.pl
Moje konto
0.00

Siatka dla kota – idealne zabezpieczenie na balkon

Autor
DlaKociarzy.pl
Sklep internetowy z produktami dla kociarzy i kotów. U nas znajdziesz wszystko co najlepsze dla prawdziwego kociarza i jego kota.

Masz w domu nad wyraz aktywnego kociaka? Inwestycja w sprawdzone zabezpieczenie balkonu i okna to dobra decyzja. Tylko w ten sposób ochronisz zwierzaka przed wypadnięciem, a nawet kradzieżą. Wbrew pozorom złodzieje zwierząt rasowych tylko czyhają na chwilę nieuwagi kociego opiekuna.

Koty z natury są ciekawskie, dlatego otwarte okno może być dla nich prawdziwym wyzwaniem. Bez względu na warunki atmosferyczne na zewnątrz – kot z pewnością skorzysta z okazji i spróbuje wymknąć się przez niezabezpieczone okno lub balkon. Wystarczy, że wzmocnisz ochronę i zainwestujesz w wytrzymałą siatkę dla kota. 

Siatka dla kota – gdzie można ją zamontować?

Wytrzymała siatka zabezpieczająca dla kota na balkon to coraz chętniej wybierany produkt, szczególnie przez właścicieli rasowych mruczków. Nie chcesz, aby Twój pupil narażał się na niebezpieczeństwo związane z niekontrolowanym wyjściem poza teren domu lub mieszkania? Możesz sprawdzić polecane siatki do samodzielnego montażu na:

 • oknach,
 • balkonach,
 • tarasach,
 • pergolach.

Możesz wybrać dowolne miejsce montażu siatki. Przed zamontowaniem siateczki ochronnej dla kotka zadbaj tylko o to, aby elementy montażowe były odpowiednio wytrzymałe.

Konieczność montażu często uzależniona jest od tego, jak przebiegało wychowanie kota od pierwszych dni jego życia. Ciekawskie koty prawdopodobnie będą wspinać się po siatce. Materiał powinien być nie tylko wytrzymały, ale też zamontowany tak, aby uchwyty nie zostały uszkodzone pod ciężarem mruczka.

Nawet jeśli kot jest wychowany na spokojnego, warto pomyśleć nad montażem siatki zabezpieczającej. To spokój psychiczny dla każdego kociego opiekuna oraz brak ryzyka ucieczki pupila.

Jak wybrać odpowiednie zabezpieczenie okna i balkonu?

Zanim wybierzesz siatkę dla swojego kota, weź pod uwagę kilka parametrów. Tylko po dokładnej analizie parametrów technicznych ochronnych siatek dla zwierząt, wybierzesz tę najlepszą dla swojego mruczka. Oto kilka najistotniejszych parametrów, które pomogą Ci ocenić, jaka siatka na balkon i okno będzie najlepsza:

 • Rozmiar oczek siatki – to istotny parametr, gdyż wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo mruczka. Na rynku przeważnie dostępne są siateczki z oczkami w rozmiarze: 5×5, 10×10 i 20×20 mm.
 • Wymiary siatki – zanim zamówisz zabezpieczenie dla kota, weź pod uwagę wymiary okien, drzwi balkonowych i tarasów. Zawsze należy kupić nieco większą siatkę, aby dopasować ją idealnie do wybranego miejsca.
 • Grubość sznura/pręta – to kolejny istotny parametr. Im grubszą siatkę wybierzesz, tym większa będzie jej wytrzymałość. Mocniejsze siatki zabezpieczające świetnie nadają się na większe powierzchnie.

Sprawdź także obecność akcesoriów montażowych. Wielu producentów dodaje do zakupu siatki dodatkowe elementy ułatwiające samodzielny montaż. Aby założyć siatkę od zewnątrz, nie unikniesz wiercenia w ścianach. Bez odpowiednich narzędzi nawet z akcesoriami nie dasz rady samodzielnie zamontować siatki dla swojego kota.

Ile kosztuje siatka na okno dla kota?

Koszy osiatkowania balkonu lub tarasu o powierzchni do 10-15 metrów kwadratowych to wydatek do 2000 złotych. Czynniki wpływające na całkowity koszt inwestycji w siatkę zabezpieczającą to:

 • powierzchnia do zabezpieczenia,
 • jakość siatki,
 • rodzaj zaczepów – najlepsze to te z poliwęglanu,
 • usytuowanie miejsca montażu – w przypadku balkonów na wysokich piętrach cena usługi montażowej może być nieco wyższa.

Chcesz zamontować siatkę samodzielnie? Zależnie od rozmiaru oczek, renomy producenta i grubości siatki, musisz liczyć się z wydatkiem ok. kilkunastu złotych za metr kwadratowy siatki. Nigdy nie szukaj zbędnych oszczędności. Lepiej zainwestuj w sprawdzoną siateczkę o odpowiedniej wielkości oczek. Dzięki temu uniemożliwisz kotu wyjście poza teren mieszkania lub domu.

Samodzielny montaż siatki ochronnej na okno i balkon. Krok po kroku

 1. Stwórz stelaż montażowy lub wykorzystaj istniejącą infrastrukturę. Możesz wykorzystać stalowe kątowniki lub akcesoria montażowe z poliwęglanu.
 2. Zamontuj haki wokół miejsca, które chcesz zabezpieczyć. W ścianach możesz wywiercić otwory na korki rozporowe z haczykami. Dla standardowych siatek zabezpieczających zaleca się montaż haków co 20-40 cm. 
 3. Przeciągnij stalową linkę wokół oczka zaczepów. Zadbaj jednocześnie o jak najmocniejsze napięcie liny.
 4. Zamontuj siatkę dla kota do linki. Możesz w tym celu użyć metalowych spinek, taśmy montażowej lub zszywacza. Użyj dowolnej metody. Zadbaj tylko o to, aby powierzchnia siatki była trwała i odpowiednio napięta.

Dlaczego warto zainwestować w montaż siatki dla kota?

Montaż siatki balkonowej dla kota to dobry sposób, aby powstrzymać kociego eksploratora przed wyjściem z domu lub mieszkania. Inwestycja w wytrzymałą kocią siatkę niesie ze sobą wiele korzyści. Dodatkowa osłona okien, balkonu czy nawet tarasu ochroni Twojego kota przed:

 • groźnym upadkiem z wysokości, co jest szczególnym zagrożeniem dla kotów mieszkających w blokach,
 • zaginięciem – kot, który wymknie się z domu przez otwarte okno lub balkon może już nie wrócić,
 • śmiercią – koty wolnowychodzące lub takie, które ukradkiem wymknęły się z domu, są narażone na potrącenia samochodowe lub zagryzienia przez inne zwierzęta,
 • porwaniem – to spore zagrożenie, szczególnie jeśli rasowy kot jest wyjątkowo wartościowy.

Ze względu na to, że cena kota z hodowli może przekraczać nawet kilkanaście tysięcy złotych to smaczny kąsek dla porywaczy. Siatka stanowi dobre zabezpieczenie przed ryzykownymi porwaniami cennych kotów z domów i mieszkań.

Siatka dla kota to jedno z najlepszych zabezpieczeń, które może skutecznie ochronić go przez licznymi zagrożeniami z zewnątrz. Nie musisz martwić się o wysokie koszty związane z montażem i zakupem profesjonalnej siatki ochronnej. Standardowa siatka na balkon dla kota to podstawowy produkt, o którym powinien pomyśleć każdy odpowiedzialny opiekun domowego kota.

Zobacz także

Wspólnie Pomożemy Kotom

Hej, kociarze! 🐾 Dziś mamy dla Was niesamowitą nowinę! Już od 5 czerwca 2023 roku, będzie można u nas znaleźć wiele wspaniałych produktów dla kociarzy i kotów. Ten dzień to nie tylko początek naszej zabawy z własnym sklepem internetowym, ale przede wszystkim możliwość pomocy wszystkim kotom, które tej pomocy po prostu potrzebują 🥰. Nasza miłość […]

Czytaj artykuł
Jaką funkcję pełni koci ogon? Poznaj Twojego pupila!

Ogon kota to wyjątkowo ważna część ciała, podobnie jak niepozorne wibrysy, czyli po prostu kocie wąsy. Kiedy kot macha ogonem, nie zawsze znaczy to, że cieszy się na nasz widok. Powinniśmy o tym wiedzieć, aby dobrze zinterpretować zachowanie mruczka i wyczuć, kiedy jest zrelaksowany, a kiedy komunikuje niepokój i stres. A zatem jaką funkcję pełni […]

Czytaj artykuł
Czy kota należy strzyc?

Salony fryzjerskie dla zwierząt są coraz popularniejsze. Wynika to głównie z rosnącej świadomości opiekunów swoich pupili, którzy chcą zadbać o nich jak najlepiej. O ile w przypadku psów usługi groomerskie są jak najbardziej wskazane, o tyle strzyżenie kota nie jest konieczne. Jeśli mamy w domu koty krótkowłose, u których nie tworzy się warstwa filcu, a […]

Czytaj artykuł
Sklep internetowy DlaKociarzy.pl
Znajdziesz u nas wyselekcjonowane produkty dla kociarzy i kotów. To nie jest zwykły sklep. To sklep założony przez kociarzy dla kociarzy.
DANE FIRMY
RIKONA sp. z o.o.
ul. Adama Mickiewicza 37/58
01-625 Warszawa
NIP: 5252868114
REG: 389326473
KRS: 0000908789

© 2023 by DlaKociarzy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram