dlakociarzy_logo_mobileDlaKociarzy.pl
Moje konto
0.00

Jaka fontanna dla kota jest najlepsza?

Autor
DlaKociarzy.pl
Sklep internetowy z produktami dla kociarzy i kotów. U nas znajdziesz wszystko co najlepsze dla prawdziwego kociarza i jego kota.

Koty z natury niechętnie piją wodę, nawet jeśli jest świeża prosto z kranu. To spory problem, szczególnie w przypadku mruczków zajadających się na co dzień suchą karmą. Zastanawiasz się, co zrobić, jeśli Twój mruczek niechętnie pije wodę z miski? Ciekawym rozwiązaniem jest poidełko dla kota. Strumień wodny pod ciśnieniem przykuwa uwagę futrzaka i w pewien sposób zachęca go do skosztowania czystej wody. To skuteczny sposób, aby nawodnić organizm kociaka i dobra alternatywa dla “przemycania” wody w mokrej karmie każdego dnia.

Fontanna dla kota – zbędny gadżet czy przydatne akcesorium?

Nowoczesne poidło dla kota gwarantuje doskonały przepływ wody w odpowiedniej ilości. To sprawia, że kociak ma stały dostęp do świeżej wody. Futrzaści przyjaciele są dość wybredni, dlatego nigdy nie masz pewności, że kupiona fontanna zachęci do picia czystej wody. Dla większości kotów fontanny są czymś nowym i atrakcyjnym. Z tego względu inwestycja w elektryczne poidełko często kończy się sukcesem. Do zakupu poidełka dla kota z czujnikiem ruchu lub bez zachęcają takie zalety, jak:

 • stały dostęp do świeżej wody,
 • możliwość płynnej regulacji mocy przepływu,
 • niezawodność urządzeń od renomowanych producentów,
 • idealnie czysta woda dzięki zastosowaniu mechanizmów filtrujących,
 • maksimum bezpieczeństwa.

Co więcej, fontanna dla kota na baterie może być ciekawą rozrywką dla mruczka w ciągu dnia. Jeśli pupil ma jakiekolwiek problemy z uzupełnianiem płynów w organizmie, warto kupić fontannę dla kota i psa. Wszelkiego rodzaju poidełka i fontanny są dobrym sposobem, aby zachęcić futrzaka do picia odpowiedniej ilości wody w ciągu doby.

Fontanna do picia dla kota – jak wybrać najlepszą?

Wybór idealnego poidełka dla mruczka wcale nie jest taki prosty. W trakcie poszukiwań urządzenia, które ma zachęcić zwierzę do picia wody i wspomagać zdrowie weź pod uwagę:

 • materiał wykonania fontanny – najczęściej tworzywo sztuczne, kamień lub ceramika,
 • stabilność konstrukcji – zadbaj o to, aby fontanna nie wywróciła się w trakcie picia wody przez kota,
 • pojemność – dla średniej wielkości kotów wystarczająca będzie fontanna 1,5 l,
 • rodzaj zastosowanych filmów,
 • poziomy regulacji przepływu wody,
 • sposób czyszczenia,
 • wygląd oraz dodatkowe funkcje, np. regulowany strumień wody lub czujnik ruchu.

Pamiętaj, że miski dla kota nie zawsze spotkają się z aprobatą futrzaka. Kiedy zwierzak nie chce pić wody w ten sposób, możesz spróbować postawić w salonie fontannę. Zanim wybierzesz konkretny model fontanny, dowiedz się także czy można go myć w zmywarce. To znacznie ułatwia utrzymanie kociej fontanny w czystości.

Fontanna dla kota – czy kot będzie z niej korzystać?

Niestety nikt nie jest w stanie wskazać jednego skutecznego sposobu, jak zachęcić zwierzę do picia wody. Nawet jeśli fontanna posiada wiele ciekawych funkcji zachęcających do częstszego picia, kot wcale nie musi zainteresować się nowym gadżetem. Aby zachęcić kota do przyjmowania odpowiedniej ilości płynów, warto zadbać o poprawne wychowanie kota już od najmłodszych lat. Przyzwyczajenie kocurka do fontanny to dobry sposób, aby przygotować kota do picia odpowiedniej ilości wody.

Dobra fontanna zapewnia zawsze świeżą wodę do dyspozycji zwierzaka. Ciekawym wyborem jest fontanna dla kota z czujnikiem, która uruchomi się podczas każdego przejścia mruczka obok poidełka. To dodatkowa funkcja, która oszczędza prąd i może jednocześnie zwiększyć zainteresowanie kota fontanną.

Jak działa fontanna dla kota?

Zasada działania fontanny dla kota jest naprawdę prosta. To urządzenie, które poprzez pompę powoduje wypychanie wody na zewnątrz obudowy. System najczęściej jest zbudowany tak, aby woda była też stale przefiltrowana. Poidełko dla kotów i małych kotków jest najczęściej wykonane z tworzywa sztucznego lub ceramiki. Woda jest pompowana przez pompkę, a następnie przelewana przez kranik do misy. Proces ten jest powtarzany bez przerwy, aż do wyłączenia plastikowej lub ceramicznej fontanny dla kota fontanny.

Ile kosztuje fontanna dla kota?

Koszt zakupu standardowej fontanny dla Twojego pupila to wydatek na poziomie ok. 100 złotych. Oczywiście najlepsze poidełka dla kotów i małych psów mogą kosztować nawet kilkaset złotych, szczególnie modele ceramiczne. 

Jak często trzeba zmieniać filtry w fontannie dla kota?

Filtry wodne w poidełku dla kota należy wymieniać zawsze wtedy, kiedy ulegną zabrudzeniu. Najczęściej powinno mieć to miejsce raz na miesiąc, jeśli fontanna działa przez całą dobę 7 dni w tygodniu.

Zobacz także

Kleszcze i pchły u kota

Pasożyty takie, jak kleszcze i pchły to standardowe zagrożenie dla kotów, które na co dzień wychodzą na zewnątrz. Szkodniki tego typu mogą przyczepić się do skóry i sierści Twojego pupila nawet na przydomowym ogródku. Pchły i kleszcze żywią się krwią naszych czworonogich przyjaciół. To naprawdę problematyczne szkodniki, które nie tylko powodują dyskomfort u zwierzęcia, ale […]

Czytaj artykuł
Najczęstsze choroby kotów

Każdy kot jest narażony na niespodziewane pojawienie się choroby wirusowej, bakteryjnej lub nawet genetycznej. Niektórych schorzeń po prostu nie da się uniknąć, nawet jeśli mruczek dotychczas był prawdziwym okazem zdrowia. Kocie choroby dotykają zarówno osobników typowo domowych, jak i wychodzących pupili. Oczywiście nie każde zapalenie lub pogorszenie samopoczucia pupila musi świadczyć o śmiertelnej chorobie. Czasem […]

Czytaj artykuł
Sklep internetowy DlaKociarzy.pl
Znajdziesz u nas wyselekcjonowane produkty dla kociarzy i kotów. To nie jest zwykły sklep. To sklep założony przez kociarzy dla kociarzy.
DANE FIRMY
RIKONA sp. z o.o.
ul. Adama Mickiewicza 37/58
01-625 Warszawa
NIP: 5252868114
REG: 389326473
KRS: 0000908789

© 2023 by DlaKociarzy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone