Hotel dla kotów
dlakociarzy_logo_mobileDlaKociarzy.pl
Moje konto
0.00

Hotel dla kotów

Autor
DlaKociarzy.pl
Sklep internetowy z produktami dla kociarzy i kotów. U nas znajdziesz wszystko co najlepsze dla prawdziwego kociarza i jego kota.

Wakacje dla opiekunów zwierząt domowych często bywają problematycznym okresem. Kłopoty pojawiają się wtedy, kiedy chcesz wyjechać na 2-tygodniowe wakacje w ciepłe kraje i nie masz możliwości zabrać mruczka ze sobą. Chcesz dowiedzieć się, czy hotel dla kotów to bezpieczne rozwiązanie? Tak naprawdę wiele zależy od charakteru pupila oraz tego, jak dotychczas wyglądało wychowanie kota w domu. Niemniej jednak odesłanie swojego mruczka na tydzień lub dwa do zupełnie nowego miejsca prawdopodobnie nie będzie rozsądnym wyborem. W tym artykule poruszamy kwestie bezpieczeństwa czworonogich przyjaciół w trakcie wakacyjnych wojaży ich opiekunów.

Czy warto wybrać koci hotel dla swojego mruczka?

Osoby, które zdecydowały się na kota w domu, najczęściej podejmują decyzję i pozostawieniu mruczka pod opieką bliskiej osoby. To dobry pomysł, szczególnie, jeśli kocurek jest mocno przyzwyczajony do domowego azylu i boi się nowych ludzi. Jako właściciel czworonogiego przyjaciela jesteś zobowiązany do tego, aby na czas Twojego wyjazdu zapewnić mu godziwą i bezpieczną opiekę. Niestety nawet najlepszy, luksusowy hotel dla kotów nie zastąpi mruczkowi troskliwej opieki bliskich osób we własnym domu.

Pamiętam o tym, że kot to nie zabawka, a żywe stworzenie. Oczywiście nie oznacza to, że opieka nad kotem przez pracowników kociego hotelu jest całkowicie złym pomysłem. Możesz zdecydować się na takie rozwiązanie, ale tylko pod pewnymi warunkami. Najważniejsze jest to, aby placówka zapewniała najwyższy poziom profesjonalnej obsługi, indywidualny wybieg dla mruczka oraz sprawdzone wyżywienie. Decyzję o oddaniu swojego kotka do hoteliku podejmij tylko wtedy, kiedy jest to ostatecznością, a dodatkowo zwierzak będzie wcześniej przyzwyczajony do obcowania z obcymi osobami.

Jak wybrać najlepszy hotel dla kotów? Kilka sprawdzonych porad

Chcesz dowiedzieć się, jaka oferta hotelu dla mruczka będzie warta uwagi? Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o skorzystaniu z usług hotelu dla kotów, weź pod uwagę:

 • poziom komfortu pomieszczeń przeznaczonych dla kota,
 • dyspozycyjność obsługi obiektu,
 • poziom higieny na miejscu – powinno być krystalicznie czysto, aby uniknąć rozprzestrzeniania się chorób odzwierzęcych,
 • powierzchnię dostępną do zabawy i odpoczynku zwierzęcia.

Dla kotków wychodzących warto wybrać taki hotelik, gdzie obsługa udostępnia zewnętrzną (zabezpieczoną) przestrzeń. Okna, drzwi i inne niebezpieczne miejsca w obiektach hotelowych dla zwierząt powinny być osiatkowane. To gwarancja, że mruczek nie ucieknie podczas pobytu.

Istotne są także zasady przyjęcia kota do placówki hotelowej. Najczęściej podstawowym wymogiem są aktualne szczepienia oraz wykonane pełne odrobaczanie tuż przed wizytą. Miejsca, w których nie jest weryfikowany stan zdrowia podopiecznych, raczej nie będą dobrym miejscem na pobyt zwierzęcia.

Pamiętaj, aby wystrzegać się placówek, do których będziesz mieć jakiekolwiek podejrzenia związane z jakością obsługi oraz higieną miejsca. Jeśli musisz, oddaj swojego kotka do sprawdzonego miejsca. Najlepiej skontaktuj się z pracownikami placówki, aby ustalić kwestie dopasowania pomieszczenia do indywidualnych potrzeb Twojego kocurka.

Hotel dla kotów – wady i zalety

Placówki hotelowe dla kotów to obiekty powstałe z myślą o osobach, które nie mają możliwości pozostawienia mruczka we własnym domu pod opieką zaufanych osób. Takie rozwiązanie jest szczególnie dobre dla osób, które często wyjeżdżają służbowo lub po prostu wybierają się na dłuższe wakacje poza granicę kraju. Chcesz poznać najistotniejsze zalety, które wynikają z korzystania z usług całodobowego hotelu dla kotów? Oto kilka z nich:

 • profesjonalna opieka dla pupila przez całą dobę,
 • indywidualny pokój zabaw i rekreacji dla mruczka,
 • pełna opieka weterynaryjna w awaryjnych sytuacjach.

Niestety, jeśli chodzi o pozostawianie kotów w hotelach, rozwiązanie ma też sporo wad. Kocurek pozostawiony w zupełnie nowym miejscu będzie odczuwać mocny stres i zaniepokojenie. Nawet jeśli obsługa obiektu jest w pełni profesjonalna – kot jest tylko zwierzęciem i bywa płochliwy. Kilka negatywnych czynników wynikających z pobytu mruczka w hoteliku to:

 • zaburzenie harmonogramu dnia pupila,
 • ryzyko podawania przez obsługę hotelową nieodpowiednich pokarmów,
 • zbyt mała aktywność fizyczna i integracja ze zwierzęciem,
 • pogorszone samopoczucie,
 • brak apetytu.

W skrajnych przypadkach może dojść do sytuacji, że kocurek podupadnie na zdrowiu z tęsknoty za swoim opiekunem oraz nadmiernym stresem. Pamiętaj, że kot po wyjściu ze znanego mu środowiska potrzebuje czasu na aklimatyzację. Niektóre osobniki są w stanie przyzwyczaić się do hotelu w ciągu godziny, a inne przez cały pobyt będą odczuwać niepokój.

Kiedy można zostawić swojego pupila w hotelu?

Cały czas rozważasz kwestię pozostawienia kota u siebie w domu i oddania go pod profesjonalną opiekę w hotelu najwyższej jakości? Weź pod uwagę charakter Twojego czworonogiego przyjaciela. Jeśli mruczek jest odważny, nie boi się nowych miejsc i osób, a dodatkowo bywa wyjątkowo towarzyski – bez problemu możesz oddać go do hotelu. W takim miejscu pupil będzie mieć swój własny pokój, gdzie spędzi większość czasu pod Twoją nieobecność. 

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, koniecznie sprawdź ofertę wybranej placówki oraz zaopatrz się w niezbędne produkty dla kotów. Możesz kilka dni przed planowanym wyjazdem kupić kilka zabawek, drapak lub nowe legowisko. Po przyzwyczajeniu mruczka do nowego przedmiotu, możesz przekazać go wraz z akcesoriami obsłudze hotelowej. Dzięki temu kotek poczuje się nieco bezpieczniej w nowym środowisku. Podsumowując: jeśli nie masz innego wyjścia i Twój kot musi pozostać pod opieką pracowników placówki hotelowej, wybierz miejsce, które gwarantuje profesjonalną opiekę przez całą dobę.

Pobyt w hotelu dla kotów a przygotowanie zwierzęcia – jak to zrobić?

Jest wiele sposobów, które możesz wykorzystać, aby przyzwyczaić swojego kocurka do pobytu w hotelu. Jak to zrobić? Możesz przede wszystkim rozpocząć od krótkoterminowych wizyt w takim miejscu. Na miesiąc lub dwa przed planowanym urlopem umów się z obsługą hotelu, że pozostawisz kotka na kilka godzin. Dzięki temu mruczek będzie w stanie przyzwyczaić się do nowego miejsca. Zredukujesz w ten sposób stres podczas docelowej wizyty – nawet tej dwutygodniowej. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci przygotować kota na wyjazd do nowego miejsca:

 1. Przygotuj koci bagaż: zapakuj ulubione zabawki mruczka, legowisko, a także kocyk. To podstawa, aby zadbać o dobre samopoczucie swojego ukochanego pupila. Namiastka domowych warunków to dobry sposób na redukcję stresu.
 2. Zabierz wraz z kotem jego kuwetę, ulubione przysmaki oraz żwirek, z którego korzysta na co dzień. Zadbaj o to, aby podczas hotelowego pobytu wprowadzić w życie mruczka jak najmniej zmian.
 3. Wybierz się na kontrolę u lekarza weterynarii, zanim oddasz kota do hotelu. Lepiej potwierdzić badaniami, że mruczek jest w 100% zdrowy i zmiana otoczenia nie będzie dla niego szkodliwa. Spakuj też książeczkę zdrowia zwierzęcia, aby w razie jakichkolwiek problemów obsługa hotelowa miała do niej dostęp.
 4. Zabezpiecz kotka przed bakteriami i pasożytami. Możesz pomyśleć o preparatach antypasożytniczych. Aby nieco ułatwić kotu adaptację, możesz też kupić obrożę adaptacyjną, która redukuje stres zwierzęcia po zmianie otoczenia.

W dniu przekazania kotka do hotelu przekaż pracownikom placówki jak najwięcej informacji o swoim pupilu. Poinformuj o godzinach podawania posiłków, ulubionych zabawkach, a także konieczności izolacji kota od innych zwierząt. Zanim odejdziesz i wybierzesz się na wakacje, postaraj się pozostać z kotem przez kilkanaście minut w nowym miejscu, aby ułatwić mu rozstanie i adaptację.

Hotel dla kotów czy opieka domowa – co będzie lepsze?

Zdecydowanie lepszym wyborem jest zatrudnienie opieki domowej w miejscu, gdzie kot mieszka na co dzień, aniżeli oddanie mruczka do nieznanego miejsca. Nawet jeśli obiekt hotelowy gwarantuje mnóstwo zabawek, profesjonalną i całodobową obsługę oraz pełną higienę, kot nie zawsze będzie czuć się komfortowo w trakcie takiego pobytu. Jeśli podejmiesz decyzję i pozostawieniu mruczka w domu pod opieką zaufanej osoby, zadbaj też o to, aby odwiedziny nie ograniczały się tylko do wyczyszczenia kuwety oraz podania świeżej karmy. Stęskniony mruczek prawdopodobnie będzie potrzebować nieco pieszczot oraz zabawy. Poproś zastępczego opiekuna, aby poświęcił kotu, chociażby godzinę w ciągu dnia. To wystarczy, aby mruczek poczuł się bezpiecznie i spędził spokojnie czas, w którym Ty jesteś na zagranicznych wakacjach lub wyjeździe służbowym.

Ile kosztuje hotel dla kotów?

Dobra w kocim hotelu to najczęściej wydatek w kwocie od 30 do 100 złotych. Wiele zależy od standardu placówki oraz zakresu świadczonych usług. Nigdy jednak nie kieruj się ceną podczas wyboru hotelu dla kotów – pamiętaj, że liczy się bezpieczeństwo i komfort pupila, niezależnie od ceny.

Zobacz także

Wspólnie Pomożemy Kotom

Hej, kociarze! 🐾 Dziś mamy dla Was niesamowitą nowinę! Już od 5 czerwca 2023 roku, będzie można u nas znaleźć wiele wspaniałych produktów dla kociarzy i kotów. Ten dzień to nie tylko początek naszej zabawy z własnym sklepem internetowym, ale przede wszystkim możliwość pomocy wszystkim kotom, które tej pomocy po prostu potrzebują 🥰. Nasza miłość […]

Czytaj artykuł
Jaką funkcję pełni koci ogon? Poznaj Twojego pupila!

Ogon kota to wyjątkowo ważna część ciała, podobnie jak niepozorne wibrysy, czyli po prostu kocie wąsy. Kiedy kot macha ogonem, nie zawsze znaczy to, że cieszy się na nasz widok. Powinniśmy o tym wiedzieć, aby dobrze zinterpretować zachowanie mruczka i wyczuć, kiedy jest zrelaksowany, a kiedy komunikuje niepokój i stres. A zatem jaką funkcję pełni […]

Czytaj artykuł
Czy kota należy strzyc?

Salony fryzjerskie dla zwierząt są coraz popularniejsze. Wynika to głównie z rosnącej świadomości opiekunów swoich pupili, którzy chcą zadbać o nich jak najlepiej. O ile w przypadku psów usługi groomerskie są jak najbardziej wskazane, o tyle strzyżenie kota nie jest konieczne. Jeśli mamy w domu koty krótkowłose, u których nie tworzy się warstwa filcu, a […]

Czytaj artykuł
Sklep internetowy DlaKociarzy.pl
Znajdziesz u nas wyselekcjonowane produkty dla kociarzy i kotów. To nie jest zwykły sklep. To sklep założony przez kociarzy dla kociarzy.
DANE FIRMY
RIKONA sp. z o.o.
ul. Adama Mickiewicza 37/58
01-625 Warszawa
NIP: 5252868114
REG: 389326473
KRS: 0000908789

© 2023 by DlaKociarzy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram