dlakociarzy_logo_mobileDlaKociarzy.pl
Moje konto
0.00

500 plus na kota

Autor
DlaKociarzy.pl
Sklep internetowy z produktami dla kociarzy i kotów. U nas znajdziesz wszystko co najlepsze dla prawdziwego kociarza i jego kota.

Rząd wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kociarzy, którzy chcą wspomagać walkę z bezdomnością zwierząt. Środki przyznawane w ramach programu 500 plus dla kota i psa mogą zostać przeznaczone na zakup specjalistycznej karmy lub leczenie weterynaryjne. Jako właściciele czworonogów wiemy, ile kosztuje utrzymanie zwierzaka – zarówno tego rasowego z hodowli, jak i przygarniętego ze schroniska.

Pieniądze w ramach programu 500 plus dla zwierząt domowych są przyznawane przez lokalne samorządy. Warto dodać, że w tym przypadku przysługuje pełne dofinansowanie zabiegów kastracji, sterylizacji oraz czipowania kotów. W ten sposób można skutecznie ograniczyć niechciane rozmnażanie się zwierząt, a także redukować ryzyko występowania poważnych chorób.

Akcja 500 plus na kota – kto może skorzystać z dofinansowania? Warunki

Głównym celem prowadzenia dodatku 500 plus na zwierzęta domowe jest pomoc w zapobieganiu bezdomności zwierząt. W ten sposób właściciele psów i kotów mogą otrzymać rządowy dodatek na pokrycie podstawowych kosztów przeprowadzania zabiegów weterynaryjnych. Właściciele zwierząt w celu skorzystania z programu muszą złożyć wniosek od urzędu nie później niż do końca listopada 2023 roku – to ramowy termin obowiązywania programu.

Zgodnie z aktualnymi przepisami pieniądze z rządowego programu 500 plus dla zwierząt są przyznawane każdemu, kto ma w domu zwierzaka: kota lub psa. Otrzymane pieniądze trzeba spożytkować na potrzeby pupila, np. sterylizację, kastrację, czipowanie lub inne niezbędne zabiegi wykonywane przez lekarza weterynarii.

Niestety otrzymanie dofinansowania nie odbywa się od ręki. Jeśli chcemy starać się o dofinansowanie na walkę z bezdomnością czworonogów, musimy skontaktować się z lokalnymi samorządami dla swojego miejsca zamieszkania. Właściciele zwierząt domowych mogą otrzymać 100-procentowe dofinansowanie zabiegów kastracji, sterylizacji i czipowania, ale tylko w wybranych placówkach weterynaryjnych, które są uwzględnione w programie wsparcia rządowego.

Beneficjenci programu nie uiszczają żadnych opłat za przeprowadzone zabiegi, a rachunek z gabinetem weterynaryjnym wyrównuje lokalny urząd.

Zapobieganie bezdomności zwierząt a program 500 plus na kota

Rząd jeszcze nie udostępnia szczegółowych informacji na temat tego, czy w kolejnych latach program rządowego wsparcia 500 plus na koty będzie kontynuowany. Biorąc pod uwagę skalę problemu bezdomności zwierząt oraz liczbę kotów i psów w schroniskach, możemy przypuszczać, że w przyszłości pojawią się kolejne programy wsparcia.

Dla właścicieli kotów i psów ze schronisk to świetna forma pomocy, która pozwala pokryć nawet do 100% kosztów przeprowadzanych zabiegów weterynaryjnych. Kociarze! Jeśli macie możliwości i chęć niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom – zachęcamy do adopcji kotów ze schroniska. Niech opcja uzyskania dopłaty w ramach 500 plus na kota będzie miłym dodatkiem, który przyczyni się do zmniejszenia liczby bezdomnych kotów wśród zwierząt w schroniskach.

Zobacz także

Wspólnie Pomożemy Kotom

Hej, kociarze! 🐾 Dziś mamy dla Was niesamowitą nowinę! Już od 5 czerwca 2023 roku, będzie można u nas znaleźć wiele wspaniałych produktów dla kociarzy i kotów. Ten dzień to nie tylko początek naszej zabawy z własnym sklepem internetowym, ale przede wszystkim możliwość pomocy wszystkim kotom, które tej pomocy po prostu potrzebują 🥰. Nasza miłość […]

Czytaj artykuł
Dlaczego koty lubią pudełka z kartonu?

Wszyscy kociarze i kociary wiedzą, jak niesamowita więź tworzy się pomiędzy kotem a kartonami. Choć to dość dziwne zjawisko, większość domowych kotów wręcz kocha wylegiwanie się, gryzienie oraz zabawę w kartonach – szczególnie tych, które wcale nie są przyniesione z myślą o naszych pupilach. Skąd zatem przeświadczenie, że koty domowe uwielbiają kartonowe pudełka? Wzięło się […]

Czytaj artykuł
Odchudzanie kota – zróbmy to mądrze!

Otyłość to częsty problem u kotów domowych. Powinniśmy zawsze na bieżąco sprawdzać stan zdrowia swoich pupili. Oczywiście chodzi tu nie tylko o cykliczne badania krwi, które mogą wykazać, np. rozwijającą się chorobę typową dla danej rasy. Poprzez cykliczne badania można też szybko wykryć przyczyny otyłości u kotów, która jest groźna, jeśli zbyt wysoka waga ciała […]

Czytaj artykuł
Sklep internetowy DlaKociarzy.pl
Znajdziesz u nas wyselekcjonowane produkty dla kociarzy i kotów. To nie jest zwykły sklep. To sklep założony przez kociarzy dla kociarzy.
DANE FIRMY
RIKONA sp. z o.o.
ul. Adama Mickiewicza 37/58
01-625 Warszawa
NIP: 5252868114
REG: 389326473
KRS: 0000908789

© 2023 by DlaKociarzy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone